Oticon PONTO

Oticon PONTO

Güvenli ve Basit Bir Prosedür...
Oticon Medical, kemiğe takılan işitme sistemlerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır. İtici gücümüzü kullanıcıların ihtiyaçlarından, güvenimizi en gelişkin ses teknolojimizden alarak kemiğe takılan işitme sistemi kullanıcılarına güç ve özgürlük kazandırmayı amaçlıyoruz.
 
Oticon Ponto kemiğe takılan işitme sistemine sahip olmayı seçmek güvenli ve basit bir prosedürdür. Ona bir kez sahip olduktan sonra, daha önce onsuz nasıl yapabildiğinize şaşıracaksınız.
 
Sollicitudin vitae, sodales in odio
1.Adım : Sizin İçin En İyi Olanı Bulma
İlk adım, kemiğe takılan işitme sisteminin sizin için doğru bir çözüm olup olmadığının cerrahınız/odyoloğunuz tarafından değerlendirilmesidir. Onlar ayrıca sizin için en büyük avantajları sağlayacak ses işlemcisi türünü de belirleyeceklerdir. Mümkünse farklı ses işlemcilerinin yumuşak bant veya kafa bantı üzerinde test edilmesini öneririz. Bunları belirli bir süreyle farklı günlük durumlarda takmalısınız. Abutmente düzgün bir şekilde takıldıktan sonra ses işlemcinizin daha da iyi ses vereceğini unutmayın. Örneğin bazı başlıklar veya gözlük kullanmanız gerekiyorsa, implantınızın konumu değerlendirilirken bunlar göz önünde bulundurulabilir.
 
2.Adım : Güvenli ve Basit Bir Ameliyat Prosedürü
Ameliyat prosedürü hızlı ve basit olup, çoğu zaman günübirlik hasta tedavisi yapılan bir klinikte lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Cerrahınız kulağınızın Örneğin bazı başlıklar veya gözlük kullanmanız gerekiyorsa, implantınızın konumu değerlendirilirken bunlar göz önünde bulundurulabilir.
 
Cerrahınız kulağınızın arkasındaki kemiğe küçük bir titanyum implant ve abutment yerleştirecektir. Bu implant kemikle bütünleşir ve deriden dışarıya çıkıntı yaparak ses işlemcisinin takılması için yer sağlar. Ameliyattan sonra bu alan pansuman ile kapatılır. Ameliyata verilen tepkiler farklı olabilir. Ancak çoğu hastanın kendini toparlamak için bir veya iki gün işe gitmemesi yeterlidir. Ameliyatla ilgili kişisel tercihleriniz olursa şüphesiz bunları doktorunuzla konuşabilirsiniz.
Sollicitudin vitae, sodales in odio
3.Adım: İyileşme ve Kemik Bütünleşmesi
Tüm Cildiniz 10-14 gün sonra, klinkteki dikişleri alınacak kadar iyileşmiş olacaktır. İmplantınızın kemiğinizle bütünleşmesi için ise daha uzun bir süreye ihtiyaç vardır. Ponto bakım setinde sağlanan yumuşak fırçayı kullanarak abutment alanını nasıl temizlemeniz gerektiği size anlatılacaktır. Bu sette ayrıca uzun süreli cilt bakımının yapılmasıyla ilgili yararlı ipuçları ve bilgiler de yer almaktadır.
 
4.Adım: Ses İşlemcisinin Takılması
Son adım ses işlemcinizin odyoloğunuz tarafından takılmasıdır.
 
Kemige takılan isitme sistemleri hakkında daha değerli bilgilere ulaşmak ve kullanıcılara yönelik tartısma forumlarına erisim saglamak için aşağıda listesi verilen Web sitelerini ziyaret edebilirsiniz:
 
www.oticonmedical.com
Oticon Medical: Kullanıcı hikayeleri, ürün bilgileri ve indirebileceginiz brosürlerin bulundugu Web sitesi
www.baha-users-support.com
Kulak Vakfı: BAHA Kullanıcı Destek forumu (eski adıyla BUSK). Kemige takılan isitme sistemleri kullananlara
yönelik çevrimiçi forumun dogrudan bağlantısı www.earfoundation.org.uk/baha
Kulak Vakfı: Ingiliz isitme implantlı kisiler organizasyonu www.bana-uk.com
Ingiliz Akustik Nöroma Birligi: Akustik nöromalı kisiler için yardım dernegi
www.facebook.com
- “Microtia-and-Atresia-Support-Group” (Mikroti-ve-Atrezi-Destek-Grubu) araması yapın Mikroti ve Atrezi Destek Grubu: Kendisinde ve yakınlarında dogustan gelen mikrotia ve atrezi olarak bilinen rahatsızlıklar bulunanlar için destek zinciri
Ayrıca, www.facebook.com gibi çesitli kullanıcı gruplarının etkin oldugu sosyal medya aracılıgıyla yararlı bilgilere
ulasabilirsiniz.