Oticon Sumo

Oticon Sumo

Konsept
 
Hali hazırda bulunan en küçük ve en güçlü süper güçlü işitme cihazı Sumo DM, ileri ve çok ileri dereceli işitme kayıplı kişilerin en çok tercih ettiği seçenektir. Çok ileri dereceli işitme kaybına sahip kişiler işitme cihazlarına son derece bağımlıdır. Bu yüzden ihtiyaç duydukları anda onları yarı yolda bırakmayacak, kolay arızalanmayacak ve maksimum gücü, feedback - ıslık sesi riski olmadan sunacak bir çözüme gereksinim duyarlar. SUMO ile ihtiyaç duyduğunuz güce ve dayanıklılığa sahip olacaksınız.
 
Teknoloji
 
SUMO hafif ve küçük olmasına rağmen çok dayanıklı ve güvenilirdir. Gelişmiş dijital teknolojisi maksimum güç sunar ve Dinamik Feedback İptali ıslık sesi riskini en aza indirir. SUMO ile konuşma seslerini mümkün olan en üst seviyede duyabilir, istenmeyen gürültüleri kontrol edebilir ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlamaları akıllıca kişiselleştirebilirsiniz. SUMO FM sistemleri ile tamamen uyumludur ve gelişmiş pil yönetim sistemi performansın tutarlılığını uzun süreler boyunca garanti altına alır.
 
 
 
.
 
Sollicitudin vitae, sodales in odio
Daha zengin bir ses resmi
Dijital teknoloji, sesi seçici olarak ve hatasız bir kesinlikle işlememize imkan tanımaktadır. Sumo DM, hala faydalanabileceğiniz frekanslarda tam doğru miktarda amplifikasyon vermek üzere programlanabilir.
 
Aşırı amplifikasyon riski olmaksızın, isteyebileceğiniz BÜTÜN GÜCÜ sağlamak için Sumo DM’ ye güvenebilirsiniz. Sumo DM, fazla gürültüyü azaltarak, kaçırdığınız daha ince sesleri artırır.
 
Dijital esneklik ?Dijital teknoloji, ses sinyalini sayısız yollarla ayarlayabilmenize imkan sağlar. Sumo DM’de sekiz bağımsız kanal, tüm frekans aralığı içinde daha iyi işitmenize yardımcı olur.
 
Sumo DM, aşırı amplifikasyonu riske etmeden işitilebilirliği geliştirmek için, hafif sesleri, konuşma düzeyi seslerini ve daha yüksek sesleri dikkatli bir şekilde yakalar ve bunları aralığın içinde hala faydalanabileceğiniz yerlere tam olarak yerleştirir.
 
Güç ve Güvenilirlik
 
Sumo DM, mükemmel güvenilirlik vaat eder. Eşsiz alıcı teknolojisi, minimum düzeyde pil tüketimi ile maksimum düzeyde güç çıkışı sağlayan en önemli yeniliklerden biridir.
 
Nemden ve sıcaklıkla ilgili arızalardan kaçınmak için, iç bileşenlerin korunmasına özel bir itina gösterilmiştir, böylelikle Sumo DM’yi iç ve dış mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz.
 
Kanıtlanmış performans ?Sumo ürün ailesinin diğer üyeleri gibi, Sumo DM’de de, istisnai şekilde sürekli güç performansı sağlayan yenilikçi Çıkış Optimizasyon Teknolojisi yer almaktadır.
 
Sumo DM’de, pilin düşük olduğu konusunda sizi uyarmak için bir dizi bip sesi yayan bir Pil Yönetim Sistemi bulunur. Cihaz, herhangi bir 675 çinko-hava işitme cihazı pili ile çalışır.
 
Daha fazla konuşma - Daha Az Gürültü
 
Geleneksel cihazlar, gürültüyle başa çıkabilmek için sesi otomatik olarak azaltır, ancak bu, konuşma sinyalinin işitilebilirliğini etkileyebilir. Sumo DM, bu sorunu akıllı TriState Gürültü Yönetimi sayesinde çözmektedir.
 
Ödüllü VoiceFinder teknolojisinin kullanıldığı bu sistem, önemli konuşma seslerini yok etmeden gürültüyü azaltır. ‘Yalnız gürültü’ olan bir ortamda Sumo DM derhal daha konforlu bir ayara geçerek, size sayısız manuel ayarlama imkanı sunar ve cihazı açık konumda tutmanızı sağlar.
 
 
 
Sollicitudin vitae, sodales in odio
Tristate Gürültü Yönetimi
Gürültülü koşullarda, geleneksel cihazlar, duyumdan veya sinyal bozulmasından kaçınmak için her türlü sesi kapatmaya meyillidir. Bunun nedeni, gürültü ve konuşmayı ayırt etmede güçlük çekmeleridir. Sumo DM’nin TriState Gürültü azaltma sistemi, iki tip farklı girişi ayırt edebilir. Gürültü ve konuşmayı birbirinden ayırabilmesi sayesinde önemli konuşma işaretlerini artırmak için, işitmeniz gerekmeyen gürültüyü bastırır.
 
Bu önemli fayda, iki tip teknoloji yardımıyla sağlanır: eşsiz VoiceFinder konuşma tespit sistemi ve gelişmiş bir konuşma sesi merkezli Gürültü Azaltma Sistemi. Bunlar, cihazın üç farklı durumda çalışmasını sağlar:
 
Sessizlikte Konuşma Ortamı
Sistemin müdahale etmesine gerek yoktur
 
Gürültüde Konuşma Ortamı:
 
Önemli konuşma işaretlerini artırmak için, orta düzeyde gürültü azaltımı uygulanır
 
Yalnız Gürütü Ortamı
 
Konforlu bir dinleme ve konuşulanları anlama için daha güçlü gürültü azaltımı uygulanır
 
Dinamik Feedback (ıslık sesi) İptali
 
Sumo DM’nin Dinamik Feedback İptal (DFC) sistemi, cihazın giriş ve çıkış sinyallerini sürekli izler ve analiz eder. Girişteki değişikliklerin nedeni akustik feedback ise, Sumo, bunu etkili bir şekilde yok eden bir karşı sinyal iletmek için, dijital evre iptali olarak bilinen bir teknik kullanır.
 
Statik feedback yönetimi ve diğer ıslık sesi azaltma yöntemlerinin aksine, Dinamik Feedback İptal sistemi, ses kazancını azaltmaz. Böylece, işitilebilirlik ve konuşma anlaşılırlığından hiçbir zaman fedakarlık edilmez.
 
Yüksek Çözünürlüklü Uygulama
 
8 bağımsız basınçlandırma kanalı ve her bir kanalın üç farklı giriş seviyesi için münferit kazanç ve MPO ayarlamaları, kullanıcının bireysel ihtiyaçlarına daha uyumlu ayarlama sağlar.
 
Sumo Özdeşlikler
 
4 farklı seçenekte sunulan özdeşlikler benzersiz ses işleme stratejisi sunar. Dinamik, Aktif, Aşamalı ve Klasik özdeşlikler her bir kullanıcının tercihlerine mükemmel uyum sağlayarak, uygulama sürecini en tatmin edici hale getirir.